توسط دستگاه عیب یاب تاپ دان آرتی پد 1

 

 

اکثریت خودروهای هیوندا و کیا مجهز به سیستم کلید هوشمند (SMART KEY) هستند که گزینه های بسیاری برای مدیریت و عیب یابی این سیستم دردستگاه عیب یاب موجود می باشد. دستگاه عیب یاب تاپ دان نیز پوشش دهی بسیار خوبی در این سیستم دارد که در این بخش آموزشی، روش تست آنتن های فرکانس پایین این سیستم آموزش داده می شود. همچنین لازم به ذکر است روش تست در سایر خودروهای هیوندا و کیا نیز به همین روش می باشد.

 

محل قراگیری آنتن های فرکانس پایین در خودروی کیا سورنتو 2017:

 روش تست آنتن های کلید هوشمند توسط دستگاه تاپ دان:

 

1- برای انتخاب خودرو میتوانید از منوی انتخاب دستی یا انتخاب خودکار استفاده بفرمایید. در منوی انتخاب دستی، کافی است از لیست خودروها، روی منوی خودروهای آسیایی کلیک کرده و کمپانی KIA را انتخاب کنید.

2- در لیست خودروهای کیا، خودروی کیا سورنتو UM را انتخاب کنید که البته دستگاه خود به صورت خودکار شناسایی کرده و شاسی خودرو را نیز نمایش می دهد.

 3- سپس در منوی انتخاب سیستم، منوی مربوط به سیستم کلید هوشمند را انتخاب نمایید که در صورتی که دستگاه روی منوی انگلیسی باشید نام منو به صورت زیر نمایش داده خواهد شد:

SMART KEY UNIT

 4. در منوی باز شده گزینه SPECIAL FUNCTION را باز کنید.

 

5. در منوی باز شده روی گزینه ANTENNA STATUS CHECK کلیک کنید .

 

6. در منوی باز شده آنتن های موجود در این خودرو را ملاحظه می کنید که برای تست هر یک، روی آن کلیک کنید.

 

 7. ما در این خودرو آنتن شماره 1 را تست می کنیم که زیر کنسول قرار گرفته است، لذا با انتخاب این گزینه پیغام زیر ظاهر می شود که در پیام ظاهر شده از کاربر خواسته شده است که کلید را در نزدیک ترین محل به آنتن (در این مورد در قسمت جلوی اهرم تعویض دنده) قرار داده و سوییچ را ببندد.

8. با قراردادن کلید در محل مذکور و فشردن گزینه تایید در وضعیت سوییچ بسته، پیام زیر در صورت سالم بودن آنتن مورد نظر ظاهر خواهد شد.

9. این پیام به معنای سالم بودن آنتن است و در صورت خرابی آنتن، پیام TEST FAILURE در این پنجره نمایش داده خواهد شد. دقت کنید قبل از تست آنتن ها باید از صحت عملکرد کلید هوشمند اطمینان حاصل نمایید.

 

 

درصورتی که در خصوص دستگاه های عیب یاب خودروهای خارجی به مشاوره نیاز دارید، به شماره ما در واتس اپ پیام یا تلگرام پیام ارسال نمایید.

09226845531

همکاران ما آماده ارائه مشاوره به شما، جهت انتخاب بهترین دستگاه عیب یاب هستند.